MEDYCYNA REGENERACYJNA

Niesamowicie ekscytującą nową dziedziną estetyki jest dziś dość nowa nauka, w której wykorzystywane są własne tkanki organizmu do leczenia i odmładzania.

Proces ten obejmuje trzy podstawowe elementy:
osocze bogatopłytkowe (PRP), transfer tłuszczu (wykorzystanie własnych komórek tłuszczowych pacjenta i przeniesienie ich do innego obszaru) oraz wzmocnienie przeszczepów tłuszczowych komórkami macierzystymi, są one wyspecjalizowanymi i pluripotencjalnymi składnikami komórek, które są izolowane z przeszczepów tłuszczu.

MEDYCYNA REGENERACYJNA polega na wykorzystaniu lub zarządzaniu naturalnym potencjałem organizmu do naprawy, przywracania i odmładzania uszkodzonych lub starzejących się komórek i struktur do zdrowszego i młodszego stanu.

😍 TERAPIA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM
Uzyskuje się poprzez pobranie krwi pacjenta i umieszczenie jej w specjalnej rurce, która izoluje określone składniki. Probówkę umieszcza się następnie w wirówce, która oddziela niepotrzebne składniki. W odseparowanym materiale znajduje się warstwa specjalnych czynników wzrostu i białek wraz ze skoncentrowanymi płytkami krwi, które są następnie wykorzystywane w pielęgnacji skóry. Osocze z własnej krwi pacjenta jest znacznie bardziej naturalnym stymulantem niż inne czynniki wzrostu pozyskiwane z roślin lub innych źródeł poza pacjentem.
PRP może być stosowany na wiele sposobów, m.in. jako dodatek do przeszczepów tłuszczowych jako naturalny wypełniacz starzejącej się twarzy, przywrócenie utraty objętości policzków lub zwiotczenia skóry, przywrócenie grubości skóry i stymulacja pro- funkcje wzrostu. Może być również stosowany w rekonstrukcji piersi, powiększaniu piersi, mastektomii lub przeszczepie tłuszczu na pośladki w celu zwiększenia spożycia tłuszczu i gojenia.

😍 TRANSFER TKANKI TŁUSZCZOWEJ
Proces usuwania własnych komórek tłuszczowych pacjenta z obszaru, w którym występuje nadmiar, takiego jak brzuch, biodra, boki lub nogi, a następnie wykorzystanie tych naturalnych żywych komórek do naprawy, odbudowy i odmłodzenia. Te przeszczepy tłuszczu są następnie przetwarzane, usuwając niepotrzebne składniki i uzyskując oczyszczone stężenie tłuszczu.
Rosnący i niesamowity potencjał MEDYCYNY REGENERACYJNEJ będzie odgrywał coraz większą rolę w przyszłości chirurgii plastycznej i pielęgnacji estetycznej.

Jeśli chcesz cieszyć się wspaniałymi rezultatami zabiegów, słuchaj lekarza, który przeprowadzi cię przez plan estetyczny. Zabiegi medycyny estetycznej dają najlepsze efekty u pacjentów świadomych! Zabieg jednorazowy, przypadkowy, bo koleżanka się poddała… to nie jest droga do Twojego PIĘKNEGO WYGLĄDU.

Kontakt w sprawie konsultacji +48 502 310 601
#drMichalZdanowicz #MedycynaEstetyczna #MedicalBeauty #LekarzMedycynaestetyczna