Czy wiesz, że w ludzkim ciele mamy DWA RODZAJE TKANKI TŁUSZCZOWEJ?

BIAŁA TKANKA TŁUSZCZOWA, która magazynuje dodatkową energię w postaci kropelek tłuszczu, oraz BRĄZOWA TKANKA TŁUSZCZOWA, która jest znacznie bogatsza w ukrwienie i ma znacznie więcej mitochondriów (stąd jego kolor). Brązowy tłuszcz spala kalorie, zwłaszcza gdy jesteśmy narażeni na niskie temperatury. Podczas gdy biały tłuszcz magazynuje energię, podczas gdy brązowy ją wykorzystuje.
Tkanki tłuszczowej brązowej mamy bardzo mało. Niemowlęta rodzą się z brunatnym tłuszczem rozproszonym po całym ciele – pomaga im utrzymać temperaturę małego ciała. Ilość brązowego tłuszczu zmniejsza się wraz z wiekiem, a niewielkie ilości utrzymują się w górnej części klatki piersiowej i szyi.
Jednak co z tkanką tłuszczową, która pomimo ćwiczeń, diety pozostaje w niektórych obszarach naszego ciała i za nic nie chce zniknąć?
Z pomocą przychodzą zabiegi takiej jak liposukcja miejscowa, która pamiętajmy, NIE JEST ZABIEGIEM ODCHUDZAJĄCYM a KORYGUJĄCYM dany obszar ciała. Wiele pacjentek ma inne spojrzenie na LIPOSUKCJĘ i chciałoby tym sposobem odchudzić ciało.

LIPOSUKCJA może pomóc wymodelować pewne obszary
🟡 pozbyć się tzw. bryczesów
🟡 pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej na biodrach
🟡 pozbyć się tkanki tłuszczowej nad kolanami
🟡 skorygować wygląd nóg
🟡 odzyskać linię talii
🟡 skorygować linię żuchwy, odessać niechciany podbródek itd…
Sama TKANKA TŁUSZCZOWA, jeśli pacjentka sobie tego życzy, może zostać przetransferowana w inne miejsce…

LIPOTRANSFEREM można skorygować:
🟢 niektóre obszary twarzy
🟢 powiększyć pośladki
🟢 skorygować wielkość piersi itd…
Wszystko na temat LIPOTRANSFERU dowiesz się na konsultacji u dr Michała Zdanowicza, który przeprowadził bardzo wiele tego typu zabiegów, podchodząc do każdego pacjenta indywidualnie i bardzo dokładnie omawiając dany przypadek pacjenta, by ten wiedział, że oddaje się w najlepsze ręce lekarza z doświadczeniem.
Jeśli chcesz cieszyć się wspaniałymi rezultatami zabiegów, słuchaj lekarza, który przeprowadzi cię przez plan estetyczny. Zabiegi medycyny estetycznej dają najlepsze efekty u pacjentów świadomych! Zabieg jednorazowy, przypadkowy, bo koleżanka się poddała…