BOTOX

 

Botoks – toksyna botulinowa typu A – to białko wytwarzanej przez bakterie Clostridum botulinum toksyny, która w oczyszczonej postaci zmniejsza uwalnianie acetylocholiny blokując płytkę nerwowo-mięśniową – przyczynę zmarszczek mimicznych.
Botoks jest obecnie jednym z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Botox jest bardzo dobrze przebadany pod względem bezpieczeństwa przez szereg niezależnych instytucji.

Na czym polega zabieg?

W trakcie zabiegu wprowadzam toksynę botulinową wykonując zastrzyki w wybranych miejscach na twarzy lub szyi pacjenta. Metoda ta jest mało inwazyjna, nie wymaga planowania dnia pod kątem zabiegu, ani późniejszej rekonwalescencji. Zabieg ten uznawany jest za praktycznie bezbolesny. Po zabiegu należy wystrzegać się miedzy innymi wysiłku fizycznego oraz zmiany ciśnień.
Efekty zaczynają być widoczne po zaledwie kilku dniach i zależnie od stanu skóry konkretnej osoby utrzymują się nawet do pół roku. Zabieg z użyciem botoksu może być bezpiecznie powtarzany co kilka miesięcy.

Dla kogo?

Dla wszystkich, którzy odczuwają potrzebę wygładzenia zmarszczek i redukcji efektów starzenia się skóry. Dotyczy to zwłaszcza osób o bogatej mimice twarzy, u których szybciej mogą pojawiać się zmarszczki mimiczne.

PRZECIWWSKAZANIA

 • uczulenie na białko
 • ciąża i karmienie piersią
 • problemy z przewodnictwem nerwowo-mięśniowym
 • aktywny stan zapalny skóry
 • choroba nowotworowa
 • stosowanie leków rozrzedzających krew
 • niektóre choroby przewlekłe
 • stany po długotrwałej sterydoterapii
 • choroby autoimmunologiczne czynne lub w remisji
 
 

Na zabieg botoksu decyduje się coraz więcej kobiet. Warto wiedzieć, że botox, czyli toksyna botulinowa można stosować w dermatologii czy medycynie estetycznej jedynie w niewielkich dawkach. Nawet mała ilość wystarczy jednak, aby znacząco poprawić wygląd skóry, a nawet odwrócić efekty procesu starzenia. Wstrzykiwanie botoksu pozwala wygładzić zmarszczki mimiczne, pozbyć się kurzych łapek oraz lwiej zmarszczki pomiędzy brwiami. Można go także zastosować do uniesienia opadających kącików ust, a także do leczenia zmarszczek na dekolcie i szyi. Można go też z powodzeniem użyć do delikatnej zmiany rysów twarzy. Decydują się na to rozwiązanie nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Osoby pragnące poczuć się świeżo powinny wybrać właśnie botoks. Bielsko jest miastem, gdzie znajduje się jeden ze specjalistycznych gabinetów medycyny estetycznej, w którym można przeprowadzić zabieg tego rodzaju. 

Jak działa botoks?

Botoks w Bielsku przeprowadzany jest tak samo jak w każdej innej części Polski czy Europy. Wstrzykuje się go jedynie w okolice zmarszczek. Jego działanie opiera się na blokadzie przewodzenia impulsów nerwowych. To właśnie one odpowiedzialne są za skurcze mięśni, które powodują powstawanie zmarszczek. Botoks paraliżuje mięśnie, przez co przestają się kurczyć, a skóra rozluźnia się. Dzięki temu zmarszczki nie pogłębiają się. Nie należy się przy tym obawiać, że dotychczasowa mimika twarzy ulegnie zmianie. Unieruchomione zostają jedyne te fragmenty skóry, do których został wstrzyknięty botoks. Bielsko to miejsce, gdzie zabieg odbędzie się prawidłowo oraz bezboleśnie, a twarz nadal będzie wyglądać naturalnie. 

Czy botoks wiąże się z efektami ubocznymi?

Skóra po zabiegu jest przez chwilę podrażniona, powstać może także niewielki obrzęk lub siniak, jednak trwa to maksymalnie cztery doby. Efekt zabiegu utrzymuje się z kolei nawet do 6 miesięcy. Prawidłowo przeprowadzony jest w pełni bezpieczny. Kluczowy warunek to wykonanie go przez doświadczonego specjalistę, właśnie dlatego dobrym wyborem okaże się wizyta w moim gabinecie Medical Beauty, proponującym botoks w Bielsku.

Co ważne, toksyna botulinowa nie wchłania się do organizmu, a po upływie kilku miesięcy całkowicie znika. Efekty uboczne dotyczą jedynie 2% przypadków. Wiąże się przede wszystkim z zaczerwienieniem skóry raz osłabieniem mięśni twarzy. Niekiedy może okazać się, że nerw zostaje podrażniony. Nie należy się jednak o to obawiać, gdy przeprowadzamy botoks w Bielsku. Znaczna część efektów ubocznych wiąże się z przyjmowaniem niektórych leków. Właśnie dlatego tak istotne jest wcześniejsze poinformowanie lekarza o zażywanych środkach farmaceutycznych. Z zabiegu nie mogą przy tym skorzystać kobiety w ciąży i w okresie laktacji. 

Każdy, komu zależy na młodym wyglądzie i pozbyciu się zmarszczek, powinien zdecydować się na botoks. Bielsko to miasto, w którym znajduje się siedziba Medical Beauty – gabinetu estetycznego z długoletnią historią. To właśnie tutaj przeprowadzam zabieg botoksu, jak również inne działania podnoszące komfort życia.

Dostępne zabiegi

 
 • LECZENIE NADPOTLIWOŚCI
 • REDUKCJA ZMARSZCZEK
 • LECZENIE MIGRENY
 • LECZENIE TRĄDZIKU
 • LECZENIE BRUKSIZMU