Jaki wiek jest najlepszy, by korzystać z terapii medycyny estetycznej?

Nie ma określonego wieku, który jest najlepszym do korzystania z medycyny estetycznej, ponieważ decyzja o poddaniu się zabiegowi to sprawa indywidualnych predyspozycji pacjenta i brania pod uwagę jego potrzeb i oczekiwań. Jednak wiek może być jednym z czynników, które należy wziąć pod uwagę przy weryfikacji decyzji o zastosowaniu medycyny estetycznej. Wiele zabiegów nie jest przeznaczonych dla ludzi młodych, którzy nie kwalifikują się do wykonania niektórych procedur medycznych.

W przypadku osób młodszych często medycyna estetyczna jest stosowana w celu poprawy jakości skóry lub niwelowaniu pierwszych zmarszczek w okolicach oczu, ust, czoła. W wyborze danej procedury estetycznej pomoże lekarz, który podczas konsultacji poinformuje pacjenta po szczegółowym wywiadzie, jaki zabieg będzie przynosił oczekiwane efekty.

Osoby starsze, które już zmagają się z dość głębokimi zmarszczkami, mogą zasięgnąć informacji podczas konsultacji, jak dany zabieg wpłynie na jakość ich skóry, na poprawę ogólnej kondycji cery, na zminimalizowanie zmarszczek czy innych defektów skóry.

Decyzja o poddaniu się zabiegowi medycyny estetycznej powinna być podjęta po bardzo dokładnym wywiadzie, który pomoże w określeniu najlepszego planu leczenia dla danego pacjenta.

Pamiętajmy również, że medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów z zakresu anti-aging, a najlepszym źródłem informacji w danym przypadku jest zawsze lekarz. Jest również wielką różnicą skorzystanie z dobrodziejstw medycyny estetycznej przy np. problemach z trądzikiem w wieku nastoletnim, a korzystaniem z różnych terapii medycyny estetycznej np. by zminimalizować zmarszczki mając lat 30.

Zadzwoń i umów się na konsultację, odpowiemy na pytania, a dr Michał Zdanowicz dobierze odpowiednią terapię dla ciebie.

Kontakt w sprawie konsultacji +48 502 310 601