LASER FRAKCYJNY CO2

Laser frakcyjny Co2 jest uniwersalnym narzędziem pozwalającym na przeprowadzenie szeregu zabiegów medycyny estetycznej. Używa się go zarówno do poprawiania jakości skóry ( peeling laserowy, resurfacing) czy usuwania przebarwień, plam starczych, jak i do usuwania rozstępów oraz blizn każdego rodzaju.

Na czym polega zabieg?

Promień lasera wnika w skórę na określoną głębokość, a dzięki bardzo konkretnej kalibracji i zastosowaniu fali świetlnej, mającej ściśle określoną energię uderza tylko w wybrane fragmenty i w dokładnie te warstwy skóry, których dotyczyć ma zabieg. Laserowy „strzał” pobudza skórę do wytwarzania kolagenu i samoleczenia.
Może także rozkładać barwnik w skórze, co pozwala na usuwanie przebarwień czy znamion.

Zabiegi przeważnie nie wymagają znieczulenia ani wcześniejszego przygotowania. Pojawia się po nich zaczerwienienie, możliwe jest pieczenie skóry, uczucie ściągnięcia, na które pomaga stosowanie odpowiedniej pielęgnacji pozabiegowej. Efekty pojawiają się w zależności od zabiegu, już kilkanaście dni po pojedynczym zabiegu lub po serii zabiegów.

Dla kogo?

Laser frakcyjny wykorzystuję przy następujących zabiegach: resurfacing, plastyka górnej powieki oka, peeling laserowy, poprawianie kondycji skóry na twarzy, dekolcie, dłoniach, szyi, w usuwaniu przebarwień, plam starczych, rozstępów, blizn potrądzikowych, przerostowych i pooperacyjnych.

PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby nowotworowe
 • choroby zakaźne i okresy obniżenia odporności
 • przyjmowanie retinoidów
 • stosowanie kosmetyków, leków i ziół fotouczulających
 • aktywne choroby skórne
 • otarcia i uszkodzenia leczonego naskórka, niedawne głębokie peelingi
 • cukrzyca, białaczka, padaczka

Medycyna estetyczna dysponuje dziś wieloma narzędziami, dzięki którym możliwe staje się spełnienie marzeń o pięknej i jędrnej skórze. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala w szybkim czasie uzyskać satysfakcjonujące i trwałe efekty. Do tego typu urządzeń bez wątpienia należy laser frakcyjny. Bielsko i inne polskie miasta posiadają już wyspecjalizowane gabinety, oferujące zabiegi z jego zastosowaniem.

Wskazania do zabiegów laserem frakcyjnym

To zaawansowane technologicznie urządzenie znajduje szerokie zastosowanie w rewitalizacji skóry twarzy oraz całego ciała. Do zakresu zabiegów laserem frakcyjnym w Bielsku należy zaliczyć przede wszystkim:

  • odmładzanie skóry – laser z powodzeniem redukuje zarówno drobne oraz płytkie zmarszczki (np. mimiczne wokół ust i oczu), jak i głębokie bruzdy, poprawiając też gęstość skóry i przeciwdziałając jej wiotkości;
  • usuwanie blizn – zabiegi pozwalają zapomnieć o różnego rodzaju bliznach, tych po trądziku, operacjach, urazach, oparzeniach, a nawet o uporczywych rozstępach; warto skorzystać z dobroczynnego działania lasera także w przypadku keloidów i blizn przerosłych;
  • eliminowanie przebarwień skórnych – urządzenie doskonale sprawdza się przy usuwaniu nierównej pigmentacji skóry, niezależnie od jej etiologii – niweluje piegi, zmiany posłoneczne, plamy starcze i inne;
  • redukowanie innych niedoskonałości – laser pomaga w przypadku kłopotów z rozszerzonymi porami, szorstkością skóry czy niejednolitym kolorytem. Każdy, kto boryka się z trudnymi do pokonania problemami skórnymi tego typu, powinien przekonać się sam, jak spektakularne efekty w ich niwelowaniu przynosi laser frakcyjny. Bielsko, Warszawa czy Kraków to miasta, w których można poddać się zabiegom z jego wykorzystaniem.

Opis zabiegu

Już pierwszy zabieg laserem frakcyjnym w Bielsku daje widoczne rezultaty. Kondycja skóry wyraźnie się poprawia i z dnia na dzień staje się coraz lepiej dostrzegalna. Najczęściej zabiegi obejmują skórę twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni, lecz z powodzeniem można przeprowadzać je na wszystkich obszarach ciała, wymagających rewitalizacji. Wykonuje się je przy znieczuleniu miejscowym. Na około godzinę przed zabiegiem na skórę nakłada się specjalny krem o działaniu znieczulającym. Laser emituje wiązkę dwutlenku węgla, powodującą mikrouszkodzenia skóry. Pobudza to procesy regeneracyjne skóry i produkcję kolagenu.

Bezpośrednio po zabiegu laserem frakcyjnym w Bielsku może pojawić się rumień oraz niewielkie krwawienia. Zaczerwienienie skóry znika zwykle w ciągu trzech dni, a całkowite zagojenie następuje w dwa tygodnie. Po tym czasie daje się już zaobserwować poprawa kondycji skóry. Nowy kolagen tworzy się nawet przez pół roku od zabiegu, sprawiając, że efekty działania lasera stają się coraz bardziej wyraźne.

Liczba i częstotliwość przeprowadzania zabiegów ustala się indywidualnie na konsultacjach lekarskich poprzedzających rozpoczęcie terapii. Uzależnione są one od rodzaju i rozległości zmian skórnych, a także od stopnia inwazyjności działania lasera.

Jeśli i Ty pragniesz skorzystać ze spektakularnych efektów, jakie gwarantuje laser frakcyjny. Bielsko zaprasza na konsultacje w gabinecie Medical Beauty.

Dostępne zabiegi

 
 • PEELING LASEROWY
 • RESURFACING – WYMIANA CAŁEGO NASKÓRKA NA TWARZY
 • USUWANIE PRZEBARWIEŃ SKÓRY
 • USUWANIE BLIZN POTRĄDZIKOWYCH
 • REDUKCJA ROZSTĘPÓW
 • REDUKCJA BLIZN POOPERACYJNYCH I BLIZN PRZEROSTOWYCH
 • USUWANIE ZNAMION, BRODAWEK I INNYCH ROZROSTÓW SKÓRNYCH (BAD. HIST.-PAT.)