KROPLÓWKI DOŻYLNE

 

Jeśli Twój organizm jest wyniszczony przez alkohol lub inne używki, dzięki kroplówkom uzupełniającym witaminy, minerały i składniki odżywcze pomogę Ci wrócić do zdrowia. Mieszanka ta doda energii, polepszy procesy regeneracyjne i poprawi wydolność fizyczną i umysłową. Zmniejsza także dolegliwości związane z nagłym odstawieniem używek. Poza odtruciami alkoholowymi kroplówki służą także poprawie nawodnienia organizmu, wysycenia np. magnezem, wapniem, witaminami, jonami i mikroelementami oraz redukcji zakwaszenia.

Na czym polega zabieg?

Podaję dożylnie kroplówki zawierające mieszankę niezbędnych składników odżywczych koniecznych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Preparaty i dawki zawsze dobierane są w zależności od kondycji pacjenta i problemu zdrowotnego.

Dla kogo?

Osób b rozpoczynających terapię odwykową, osłabionych, odwodnionych, wymagających dodatkowego nawodnienia przed niektórymi zabiegami medycznymi.

 

PRZECIWWSKAZANIA

  • ciąża
  • przewlekłe choroby wymagają konsultacji lekarskiej
  • choroba nowotworowa
  • niektóre choroby przewlekłe

Kroplówki witaminowe to szybki sposób na poprawę samopoczucia. Podaje się je we wlewach dożylnych, dzięki czemu w krótkim czasie uzupełniają w organizmie poziom witamin i minerałów zapewniających prawidłowe funkcjonowanie. Ich stosowanie polecane jest w wielu przypadkach: zatrucia alkoholowego, doskwierających migren czy ogólnego stanu osłabienia organizmu. Kroplówki dożylne nie wywołują efektów ubocznych, jednak przed ich podaniem konieczne jest przeprowadzanie konsultacji lekarskiej. Czasem obowiązkowe może się okazać wykonanie dodatkowych badań krwi, takich jak m.in.: morfologia, elektrolity, glukoza, OB i wiele innych. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu oraz wyników badań lekarz dobiera optymalny skład kroplówki do indywidualnych potrzeb pacjenta. Tylko specjalista bądź wykwalifikowana pielęgniarka może podać kroplówki odżywcze Bielsko to siedziba gabinetu medycznego Medical Beauty, gdzie również można skorzystać z tego rodzaju zabiegu.

Dlaczego warto stosować kroplówki witaminowe?

Substancje odżywcze można uzupełnić w organizmie także przy użyciu witamin w tabletkach i specjalnych preparatów, jednak ich działanie będzie o wiele wolniejsze. Kroplówki sprawiają, że substancje odżywcze dostają się bezpośrednio do krwiobiegu, co gwarantuje natychmiastowy efekt. Zazwyczaj zawierają witaminy z grupy A, B, D i E, a także witaminę C. Ich skład stanowią również elektrolity, czyli przede wszystkim sól, potas, magnez czy wapń. Największa zaleta tego rodzaju kroplówek to fakt, że oczyszczają organizm z toksyn. Ponadto wykazują działanie lecznicze i wpływają na polepszenie się samopoczucia. Dzięki nim ustępują bóle głowy czy przewlekłe zmęczenie. Mają przy tym duże znaczenie w profilaktyce nadciśnienia, astmy, zapalenia wątroby, cukrzycy, a nawet chorób układu krążenia. Zalecane są często pacjentom w celu odtrucia wątroby.

Czas podania kroplówki wynosi przeważnie od 30 do 40 minut, a jej koszt może okazać się bardzo zróżnicowany. Receptą na dobre samopoczucie mogą okazać się właśnie kroplówki dożylne Bielsko to miasto, gdzie są one przeprowadzane w atrakcyjnej cenie. Częstotliwość ich podawania musi zostać ustalona przez lekarza specjalisty, dlatego też konieczne jest przeprowadzenie konsultacji lekarskiej. Zazwyczaj zaleca się podawać jedną kroplówkę tygodniowo. Jej efektem będzie m.in. wzmocnienie odporności i wyeliminowanie zmian chorobowych. Tuż po zakończonej kroplówce można wrócić do codziennych obowiązków, gdyż nie wpływają negatywnie na zdrowie czy stan psychofizyczny.