MEZOTERAPIA IGŁOWA

 

Mezoterapia to metoda biorewitalizacji skóry, czyli uzupełnienia substancji odżywczych – np. witamin, aminokwasów, minerałów, jak również polinukleotydów chroniących nasze komórki przed degradacją. Można ją stosować na całym ciele. W zależności od dobranej mieszanki działamy przeciwstarzeniowo, przeciwzapalnie, rozjaśniając, nawilżająco, jak i wygładzająco Ta naturalna metoda jest bardzo dobrze tolerowana i szeroko stosowana. Pobudza ona własne procesy regeneracyjne skóry.
Mezoterapię stosuje się również w redukcji cellulitu — w tym przypadku podaje się odpowiedni preparat, a następnie stosuje terapię uciskową — masaż pneumatyczny.

Na czym polega zabieg?

W trakcie zabiegu w określone miejsca ciała wstrzykiwane są preparaty, dobrane wcześniej przez lekarza po konsultacji z pacjentem. Igły jakie są stosowane są bardzo cienkie, więc zabieg jest praktycznie bezbolesny. Bezpośrednio po nim może pojawić się niewielki ból, pieczenie, obrzęk lub zasinienie w miejscu wkłuć. Efekty widoczne są niemalże od razu. Zabiegi powtarza się w cyklu ustalonym przez lekarza.

Dla kogo?

Mezoterapia polecana jest wszystkim i w każdym wieku, a szczególnie pacjentom, którzy z różnych względów nie mogą poddawać się innym zabiegom opóźniającym procesy starzenia się skóry, odmładzającym lub redukującym tkankę tłuszczową. .
Metoda ta sprawdza się u wszystkich, którzy chcą ujędrnić zwiotczałą skórę każdej okolicy ciała.

PRZECIWWSKAZANIA

  • uczulenie na któryś ze składników preparatów
  • ciąża i karmienie piersią
  • aktywny stan zapalny skóry
  • choroba nowotworowa
  • stosowanie leków rozrzedzających krew
  • stosowanie leków fotouczulających
  • niektóre choroby przewlekłe
  • stany po długotrwałej sterydoterapii
  • choroby autoimmunologiczne czynne lub w remisji

Mezoterapia to w pełni bezpieczna, a co najważniejsze skuteczna metoda regeneracji skóry. Jej stosowanie zaleca się głównie w leczeniu blizn, rozstępów, cellulitu, a nawet zmian potrądzikowych. Niekiedy przeprowadza się ją również w celu poprawy elastyczności skóry oraz opóźnienia starzenia. Ponadto pomaga pozbyć się worków pod oczami i zlikwidować przebarwienia. Dużą zaletę tego zabiegu stanowi fakt, że efekty można zauważyć już po pierwszym razie. Wszystkie osoby, którym zależy na poprawie wyglądu skóry twarzy, powinna zainteresować mezoterapia. Bielsko jest miejscem, gdzie mieści się jeden z najbardziej prestiżowych gabinetów medycyny estetycznej.

Mezoterapia w Bielsku – czy warto?

Jednym z rodzajów mezoterapii jest mezoterapia igłowa. Na czym ona polega? Podczas zabiegu wykonuje się mikronakłucia, których głębokość wynosi maksymalnie 4 mm. Dzięki temu do skóry wnikają zaaplikowane substancje odżywcze. Co więcej, przebicie się przez naskórek sprawia, że ich działanie zostaje wzmocnione. Przekłada się to również na szybsze rezultaty. Mezoterapię igłową w Bielsku przeprowadzają doświadczeni lekarze, którzy czynią to za pośrednictwem jednej z wybranych technik. Preparat można bowiem podać za pomocą pistoletu, rollera lub strzykawki. Najbardziej popularne jest to ostatnie rozwiązanie. Igły oraz strzykawki umożliwiają podanie dużej ilości substancji odżywczych do miejsc, które są bardzo wymagające. W tym przypadku kluczowe jest jednak doświadczenie lekarza, ponieważ musi on przeprowadzić zabieg równomiernie. Profesjonalizm i umiejętności specjalistów to kolejny powód przemawiający za przeprowadzeniem mezoterapii igłowej w Bielsku.

Zabieg wykonywany za pośrednictwem pistoletu zapewnia jednakową aplikację preparatu na całej powierzchni skóry, gdyż odbywa się w sposób automatyczny. Stosowanie do tego celu rollera pozwala za to na szybkie i efektywne przeprowadzenie zabiegu. Mezoterapia pobudza przy tym proces samoregeneracji skóry, a także tworzenie nowych włókien kolagenowych. To właśnie one odpowiadają za młody wygląd skóry. Rozwiązaniem wielu problemów skórnych będzie zatem mezoterapia igłowa. Bielsko to najlepsze miejsce do jej przeprowadzenia.

Mezoterapia bezigłowa

Innym rodzajem zabiegu jest mezoterapia bezigłowa, którą uznaje się za metodę bezinwazyjną. Niekiedy może okazać się lepszym rozwiązaniem niż mezoterapia igłowa. Bielsko nadal jednak pozostaje miejscem, gdzie można zapisać się na wizytę w celu regeneracji skóry. W drugim przypadku wykorzystuje się zjawisko eletroporacji. Specjalne urządzenie używane podczas zabiegu, otwiera pory. Poprzez nie do komórek dostają się substancje lecznicze, a następnie wydalone zostają produkty przemiany materii. Mezoterapia bezigłowa jest całkowicie bezbolesna, a także bezpieczna. Przekłada się na szybkie efekty, do których zalicza się głównie poprawę kolorytu skóry i redukcję zmarszczek. Zabieg łączący w sobie różne odmiany i rezultaty innych metod to właśnie mezoterapia. Bielsko będzie miejscem, do którego warto się udać w celu jej przeprowadzenia. 

Mezoterapia twarzy rzadko kiedy wiąże się z występowaniem efektów ubocznych. Jeżeli się pojawią, zazwyczaj ograniczają się do zaczerwieniania bądź zasinienia skóry. Mezoterapia w Bielsku stanowi doskonały wybór zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Dostępne zabiegi

 
BIOREWITALIZACJA
UJĘDRNIENIE
NAWILŻANIE SKÓRY
OPÓŹNIENIE PROCESÓW STARZENIA
ODŻYWIENIE SKÓRY
REDUKCJA CELLULITU I TKANKI TŁUSZCZOWEJ
ROZJAŚNIENIE SKÓRY
LECZENIE TRĄDZIKU
LECZENIE STANÓW ZAPALNYCH RÓŻNEJ ETIOLOGII