DIETA a wygląd, czyli TOP pokarmów, które niszczą ciało za Twoim przyzwoleniem!

Tak jak istnieją pokarmy, które mogą chronić i zwiększać poziom kolagenu, są też takie, które mogą go ZNISZCZYĆ.
Aby zachować piękne ciało, piękną skórę, unikaj pokarmów niszczących kolagen:
1. RAFINOWANE WĘGLOWODANY
Krakersy, ciasteczka, płatki zbożowe, makarony, chleb i wypieki zawierają cukier i chemikalia, które uszkadzają cząsteczki kolagenu, zmniejszając w ten sposób jakość tkanki, a także mogą powodować erozję ilości kolagenu.
2. FRYTKI I INNE SMAŻONE POTRAWY
Smażone potrawy podsycają stany zapalne, tworząc wewnętrzne środowisko, które zagraża kolagenowi.
3. CUKIER
Cukier jest wrogiem kolagenu. Powoduje wzrost poziomu insuliny, co prowadzi do stanu zapalnego. Tworzy zaawansowane produkty końcowe glikacji, znane również jako glikotoksyny, które napędzają wolne rodniki i stany zapalne.
4. MIĘSO PRZETWORZONE
Hot dogi, pepperoni, salami i mielonka zawierają azotany i inne chemikalia, które mogą prowadzić do stanów zapalnych. Unikaj ich, jeśli możesz.

WNIOSEK
Wiedza o tym, co jeść, dostarcza podstawowych informacji potrzebnych do bezpiecznego wybierania żywności. Najlepsza dieta to ta, która jest zdrowa dla kolagenu, jest również bardzo dobra dla całego ciała.
Odpowiednia dieta poprawi samopoczucie – sprawi, że poczujesz się wspaniale i będziesz wyglądać pięknie. Pamiętaj, że nie tylko zabiegi medycyny estetycznej poprawia Twój wygląd, one są tylko dopełnieniem tego, jaki styl życia prowadzisz i to od Ciebie zależy, czy będą efektywniejsze.

Jeśli chcesz cieszyć się WSPANIAŁYMI REZULTATAMI zabiegów, słuchaj lekarza, który przeprowadzi cię przez plan estetyczny. Zabiegi medycyny estetycznej dają najlepsze efekty u pacjentów świadomych! Zabieg jednorazowy, przypadkowy, bo koleżanka się poddała… to nie jest droga do Twojego PIĘKNEGO WYGLĄDU.

Kontakt w sprawie konsultacji +48 502 310 601
#drMichalZdanowicz #MedycynaEstetyczna #MedicalBeauty