Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry, odpowiadającym za jej właściwe nawilżenie. Jego prawidłowy poziom gwarantuje sprężystość i brak zmarszczek. W medycynie estetycznej służy redukowaniu zmarszczek, ujędrnianiu i powiększaniu ust, korygowaniu kształtu policzków i konturu twarzy, nadaje także skórze promienny i zdrowy wygląd. Ponieważ jest to substancja naturalna, jej stosowanie jest bezpieczne i może być powtarzane.

Na czym polega zabieg?

W trakcie zabiegu stosowane są preparaty z kwasem hialuronowym, który jest wprowadzany za pomocą zastrzyków bezpośrednio w skórę.
W trakcie wprowadzania preparatu może pojawić się uczucie „rozpierania”. Nie wymaga planowania dnia specjalnie pod jego kątem ani rekonwalescencji. Czasem zdarzają się konsekwencje w postaci obrzęków lub zsinień, które przeważnie szybko znikają.
Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, przy czym ostateczny efekt osiągany jest po okresie około miesiąca od dnia zabiegu
Twarzy po zabiegu nie należy masować, wystawiać na słońce oraz działanie niskich lub wysokich temperatur, ważne jest spożywanie dużych ilości wody.

Dla kogo?

Dla osób, które zauważają u siebie symptomy zmniejszenia elastyczności i jędrności skóry.

Przeciwwskazania

nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu
ciąża i karmienie piersią
aktywny stan zapalny skóry
choroba nowotworowa
stosowanie leków rozrzedzających krew
niektóre choroby przewlekłe
stany po długotrwałej sterydoterapii
choroby autoimmunologiczne czynne lub w remisji

Dostępne zabiegi

wypełnianie zmarszczek

modelowanie twarzy

powiększanie i modelowanie ust

Widoczne na twarzy bruzdy i zmarszczki to efekt starzenia się skóry – choć ich pojawienie się jest zjawiskiem naturalnym, można skutecznie je zwalczać, w czym pomocny okazuje się kwas hialuronowy (HA). Ten eliksir młodości, który odpowiada w głównej mierze za wiązanie wody w skórze, już dawno znalazł zastosowanie w medycynie estetycznej, odgrywając znaczącą rolę w wielu zabiegach.

Kwas hialuronowy Bielsko

Każdego dnia część cząsteczek kwasu hialuronowego ulega rozpadowi, a w ich miejsce pojawiają się kolejne. Wraz z wiekiem, a także pod wpływem rozmaitych czynników, na których działanie wystawiona jest skóra, jego ilość stopniowo maleje. W efekcie staje się ona bardziej wrażliwa, wiotczeje, a na jej powierzchni pojawiają się zmarszczki. W takiej sytuacji zachodzi potrzeba dostarczania HA z zewnątrz. Jeśli chcesz rozpocząć walkę z procesami starzenia się skóry oraz wypróbować w tym celu kwas hialuronowy. Bielsko i okolice to rejon, gdzie wykonuję z jego użyciem wiele różnorodnych zabiegów.

Jak działa kwas hialuronowy? Jedna cząsteczka może wiązać ponad 200 cząsteczek wody, z czego wynikają jego właściwości nawilżające. Jednocześnie wpływa on na łączenie włókien kolagenowych, umożliwiając utrzymywanie sprężystości skóry. Uzupełnianie niedoboru HA, będącego substancją występującą we wszystkich organizmach żywych, pozwala więc zachować młody wygląd, a jednocześnie stanowi bezpieczną alternatywę dla inwazyjnych operacji plastycznych. Jeśli szukasz sprawdzonych zabiegów przy użyciu kwasu hialuronowego w Bielsku, łatwo umówisz się na wizytę w moim gabinecie.

Zabiegi z kwasem hialuronowym w Bielsku

HA znajduje obecnie zastosowanie w wielu powszechnie dostępnych kosmetykach do pielęgnacji skóry twarzy oraz ciała – stanowi podstawowy składnik kremów, balsamów, eliksirów itp. Lepsze efekty od aplikowania HA zewnętrznie dają jednak zabiegi medycyny estetycznej polegające na wykonywaniu iniekcji. W mojej pracy wykonuję liczne zabiegi oparte o zastosowanie HA – należą do nich nie tylko działania mające na celu przywrócić skórze młodzieńczy wygląd, ale również skorygować niedoskonałości natury. Jeśli interesuje Cię kwas hialuronowy. Bielsko to miasto, gdzie warto zdecydować się także na wypróbowanie możliwości, jakie daje ginekologia estetyczna, w przypadku której HA jest powszechnie stosowany podczas rekonstrukcji stref intymnych czy leczenia suchości pochwy.

Każdy przeprowadzany przeze mnie zabieg poprzedzają konsultacje oraz dobór najlepszego rozwiązania. W zależności od wybranej usługi z zakresu medycyny estetycznej stosuję odmienne preparaty z HA – wszystkie są dobrze tolerowane przez organizm, a efekty ich działania są widoczne niemal natychmiast. Wybierając zabieg z kwasem hialuronowym w Bielsku, masz gwarancję, że oddajesz się w ręce specjalisty z wieloletnim doświadczeniem. W Medical Beauty odpowiem na wszelkie Twoje pytania oraz rozwieję wątpliwości związane z kwasem hialuronowym. Serdecznie zapraszam do bezpośredniego kontaktu –  piękny wygląd jest na wyciągnięcie ręki!