Lipotransfer

Lipotransfer jest nowością na polskim rynku usług medycyny estetycznej. Jest to metoda błyskawicznego modelowania twarzy lub innych partii ciała bez użycia skalpela. Zabieg wykonywany jest przy zastosowaniu własnego tłuszczu pacjenta, który pobierany jest z miejsc jego nadmiaru i aplikowany w okolice wymagające korekty. Jest to obecnie najlepsza alternatywa dla wypełnień sylikonowych. Jest to metoda o wysokim stopniu bezpieczeństwa.

Na czym polega zabieg?

W trakcie zabiegu lipotransferu tłuszcz pobierany jest z wybranych miejsc ciała, wcześniej znieczulonych, a następnie poddawany obróbce. Tak spreparowany tłuszcz wstrzykiwany jest w miejsca wybrane do wymodelowania. Efekt jest bardzo naturalny.
Przed przystąpieniem do zabiegu, w trakcie wywiadu z pacjentem, ustalam szczegółowy plan, określane są strefy z których tłuszcz będzie pobrany oraz te, które będą modelowane.
Zabieg trwa ok. 3 godzin. Miejsca poddane zabiegowi są po nim zaczerwienione i opuchnięte, a gojenie trwa około 7 dni. Ostateczny efekt jest widoczny po miesiącu od zabiegu.

Dla kogo?

Zabieg polecam wszystkim pragnącym wymodelować wybrane partie twarzy lub ciała przy użyciu naturalnego najbezpieczniejszego wypełniacza. . Można stosować go do redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej jednocześnie modelując kości policzkowe, kontur twarzy, redukując zapadnięte okolice, jak i wygładzając powierzchnie dłoni.

Przeciwwskazania

choroby nowotworowe
ciąża i karmienie piersią
aktywne infekcje skórne
problemy z krzepliwością krwi, stosowanie leków rozrzedzających krew
niektóre choroby przewlekłe
stany po długotrwałej sterydoterapii
choroby autoimmunologiczne czynne lub w remisji

Dostępne zabiegi

wypełnianie zmarszczek

Modelowanie konturu twarzy

Powiększanie biustu lub dowolnie wybranej okolicy

Wygładzenie powierzchni dłoni

Wygładzenie okolic tego wymagających

Z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej boryka się wiele osób. Medycyna estetyczna oferuje dziś różnorodne możliwości radzenia sobie z tym problemem. Jedną z nich jest lipotransfer. Bielsko i inne miasta w Polsce posiadają już wyspecjalizowane gabinety, w których można poddać się temu innowacyjnemu zabiegowi.

Na czym polega lipotransfer?

Lipotransfer, zwany również lipofillingiem to przeszczep własnej tkanki tłuszczowej z jednego obszaru ciała w inny. Metoda ta stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób pragnących wymodelować i wyszczuplić swoją sylwetkę, jak również zrewitalizować skórę. Podczas zabiegu nie wykorzystuje się implantów ani substancji syntetycznych, dzięki czemu jest on naturalny, mało inwazyjny i przyjazny dla organizmu.

Jak przygotować się na przeszczep tłuszczu? Przed lipotransferem konieczna jest konsultacja, podczas której lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, kwalifikuje go do zabiegu, jak i ustala wszelkie szczegóły jego przeprowadzenia (m.in. obszary pobrania tkanki tłuszczowej i jej przeniesienia). Lipofilling wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym. Jak przebiega lipotransfer. Bielsko i inne miasta oferują zabiegi na najwyższym poziomie. Za pomocą cienkich kaniuli pobiera się tkankę tłuszczową (jednorazowo od 20 do 30 ml) z miejsca, w którym jest jej wystarczająco dużo. Nie wystrzykuje się jej bezpośrednio w nowy obszar, lecz najpierw odwirowuje, by oczyścić ze zbędnych składników, np. z nadmiaru wody.

W zależności od miejsca wykonywania przeszczepu tłuszczu w Bielsku i innych miastach, trwa on zazwyczaj od kilkudziesięciu minut do dwóch godzin. Skóra po zabiegu charakteryzuje się niewielkim obrzękiem. Mogą pojawić się też sińce, ale niedogodności te znikają w ciągu kilku tygodni, w zależności od indywidualnej specyfiki organizmu.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu i jego zalet?

Zabieg lipotransferu w Bielsku czy innej miejscowości polecany jest osobom, które pragną dodać objętości konkretnym partiom ciała lub skorygować kształt swojej sylwetki. Najczęściej lipofilling stosuje się w celu wymodelowania pośladków, piersi, twarzy, okolic oczu. Zabieg ten pomaga także w walce z oznakami starzenia (ujędrnia skórę, poprawia jej kondycję), jak i w redukcji blizn. Dzięki przeszczepowi tłuszczu w krótkim czasie uzyskuje się spektakularne efekty. Pełen rezultat pojawia się w okresie od trzech do sześciu miesięcy.

Do niewątpliwych zalet przeszczepu tłuszczu w Bielsku należy:

 • doskonały efekt modelujący i wyszczuplający;
 • możliwość zastosowania na różnych obszarach ciała;
 • stymulacja procesów odnowy skóry;
 • niska inwazyjność i brak interwencji chirurgicznej;
 • wykorzystywanie naturalnych substancji;
 • szybki powrót do wykonywania codziennych zajęć;
 • możliwość połączenia z innymi zabiegami medycyny estetycznej (np. z plastyką nosa).

Jak w przypadku każdego zabiegu, także do wykonania lipotransferu w Bielsku istnieją pewne przeciwwskazania. Należą do nich przede wszystkim:

 • ciąża;
 • zbyt mała ilość tkanki tłuszczowej;
 • choroby nowotworowe;
 • zaburzenia krzepliwości krwi;
 • różnorodne infekcje.

Jeśli Ty także pragniesz przekonać się, jakie korzyści daje przeszczep tłuszczu. Bielsko zaprasza do mojego gabinetu Medical Beauty.